پسر خوب مامانت باشی . هر چه گفتند خم به ابرو نیاوری . بگویند بعد از تمام کردن دانشگاه که برگشتی هرچه کتاب داری را بسوزان. فکر رشته ی دلخواهت را از سرت بیرون کن . سرت را توی یقه ات فرو کن . دنیا هرچه می خواهد بشود، بشود تو برو بچسب به کار و کاسبی خوانواده ، که مبادا یک ریالش کم و زیادبشود . اخرش یا دق میکنی یا خودت را توی دریا می اندازی .


اهنگ مرگ را همین امروز دیدم و تمام  کردم ، سه قسمت یک ساعته بود . روایت واقعی از یک نویسنده ،در اوج غلبه ی امپراطوری ژاپن برکره . از نظر بیننده ها درباره ی انواع و اقسام عملهای جراحی زیبایی بازیگر مرد که برای ان زمان کمی غیر قابل باور است، بگذریم . سوتی های گریمور را هم که ندیده بگیریم ، درون مایه ی سریال خوب بود . دانشجوهایی که فقط میخواستند یک نمایش را به زبان مادری شان توی کشور خودشان برگزار کنند و نویسنده ای که در عین اینکه نمیخواست از خانواده اش سر پیچی کنه بازهم نگران و دلواپس کشورش بود و یک عشق ممنوعه ...


+ فیلمنامه نویس از تکنیکی استفاده کرده بود که اهالی داستان کوتاه اسمش را می گذارند : روند دایره ای.

داستان را از جایی شروع کرده بودکه قرار بود تمام شود . این تکنیک را دوست دارم . چه فیلم باشد، چه کتاب ،شروع مبهم من را دنبال خودش می کشاند . شروعی که وقتی فیلم کاملا تمام شد بفهمی ، آها ، پس اون شروع این معنی رو داشت !

اگر از ان دسته باشید که فیلم هایی با پایان غم انگیز نمی بینند ، این تکنیک کمک می کند که تلخی پایان به حداقل برسد.

+دیالوگی دوست داشتنی داشت ، که توی ذهنم مانده :


کیم ووجین : نگاه کن .نگاه کن عشق چطور همه چیزت را میگیرد. لحظه ای که عشق را دست کم می گرفتی به عنوان چیزی که قدرت کمی دارد . تو اشتباه کرده ای . عشق چیزی است که از تو به سود خودش استفاده می کند .برای عاشق شدن باید نا امید باشی .

یون شیم دوک :از ... تاکیو اریشیما.من باهاش موافق نیستم .چطور میشه نا امیدی رو به عنوان عشق  درک کرد ؟این عاشقی نیست . عشق واقعی یعنی نا امیدی رو تموم کردن مهم نیست چی یا چطوری . راستی چرا کتابای ژاپنی رو به زبان کره ای می خونی ؟

کیم ووجین : به کره ای میخونم که یادم نره از کجا اومدم .

«death song»


+ فضای فیلم ،لباسها ، تغییر شخصیت ها ،انتقال احساسات و فیلمبرداری سریال خوب بود.روی هم رفته مینی سریال خوبی بود

+ تیتر از قسمت «درباره ی وب » وبلاگ NEO's  TEXT انتخاب شده .سریال انقدر عالی و فوق العاده نیست که توی لیست پیشنهادی های عمومی بگذارمش . بیشتر مناسب شرقی بین هاییست که دنبال یک فضای تاریخی و درون مایه ی وطن پرستی و یک رمنس ارام اند با ژانرتراژدی.

لینک دانلود